Od 13 listopada w Stacji Muzeum jest dostępna wystawa poplenerowa pt. „Zatrzymać Czas”. Będzie można zobaczyć piękne prace, na których uwiecznione są miejsca, widoki i wszystko, co związane ze Stacją Muzeum i z Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Wystawa jest dostępna dla odwiedzających w godzinach otwarcia Muzeum.

Na wystawie zaprezentowanych jest ponad 40 prac: obrazów, rzeźb i fotografii, wykonanych podczas pleneru, który odbył się w dniach 5-11 czerwca br. w Stacji Muzeum w Warszawie oraz w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, w tym na trasie muzealnego pociągu retro.

W czerwcowym plenerze uczestniczyło 10 artystów z całego kraju: Kazimierz Furga, Michał Godlewski, Marek Hołda , Janusz Lewandowski, Daniel Ludwiczuk, Mikołaj Malesza, Bartosz Musiej, Krystyna Olchawa, Katarzyna Wiszowaty oraz Antoni Wróblewski – komisarz pleneru i wystawy.

Wśród prac dominuje tematyka kolejowa, choć nie brakuje również elementów mazowieckiej przyrody i architektury.

plakat_zatrzymac_czas-1