05.12.2022

Dokumentacja techniczna parowozu Pt31 już dostępna!

Miło jest nam poinformować, że z dniem 30 listopada br. zakończyliśmy realizację zadania pn. „KOLEJ na cyfryzację – ratunkowa digitalizacja dokumentacji technicznej parowozu Pt31” (w ramach Programu MKiDN „Kultura cyfrowa”).

Celem przedsięwzięcia była digitalizacja sześciu tomów dokumentacji technicznej parowozu Pt31, pochodzącej z lat trzydziestych XX wieku oraz z czasów okupacji. Ulegający postępującej degradacji materiał archiwalny na kruchej kalce i papierze udało się – dzięki przyznanej dotacji – utrwalić w formie cyfrowej.

Zgodnie z planem, odwzorowania cyfrowe około 1 000 sztuk rysunków technicznych zostały już umieszczone na ogólnodostępnej muzealnej platformie https://cyfrowa.stacjamuzeum.pl/.

Przy tej okazji dziękujemy naszym partnerom medialnym, którzy towarzyszyli nam na wszystkich etapach realizacji zadania, a są nimi: „Rynek Kolejowy”, „Świat Kolei”, Koleje Mazowieckie – wydawca tytułu prasowego „KM – Moja Kolej” oraz Urząd Transportu Kolejowej.

Zachęcamy do odwiedzania Cyfrowej Stacji Muzeum!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego .
Zadanie zrealizowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Fot. Piotr Michalski

Dział Ekspozycji i Wystaw Czasowych