Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
04.03.2019

W niedzielę 3 marca w ramach Dziecięcej Akademii Artystycznej odbyły się warsztaty z fotografii otworkowej. Ta niesamowita i zaskakująca technika robienia zdjęć wykonywana jest dzięki aparatowi typu camera obscura. Aparat ten, to światłoszczelne pudło z małym otworkiem w jednej ściance, przez które do wnętrza dostaje się światło. Dzięki jego promieniom na materiale światłoczułym znajdującym się na przeciwległej ściance tworzy się odwrócony obraz przedmiotu znajdującego się przed otworkiem. Do współpracy przy warsztacie fotograficznym zaprosiliśmy artystę Daniela Ludwiczuka. Każdy uczestnik pod okiem artysty z puszki po herbacie lub kawie stworzył własną wersję aparatu otworkowego i wykonał niesamowite zdjęcia. Tyle radości, ile dało nam wspólne spędzenie czasu i fotografowanie aparatem własnej roboty nie daje żaden smartfon, ani tablet. Wiedza na temat fotografowania została odkryta, wiemy już co to jest papier światłoczuły i jak reaguje na światło, sprawdziliśmy co znajduje się w ciemni i co to znaczy za krótkie lub za długie naświetlanie. Dla niektórych osób była to pierwsza okazja, by do zrobienia precyzyjnego otworu użyć wiertarki, papieru ściernego, czy kombinerek. 3,5 godzinne warsztaty minęły niepostrzeżenie, a efekt niedzielnych warsztatów będziecie mogli zobaczyć już niedługo na wystawie, na której zaprezentujemy prace młodych twórców.

Od dnia 6 marca od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 możecie odebrać zdjęcia w Stacji Muzeum w Dziale Naukowo-Popularyzatorskim w pokoju nr 17. W razie braku możliwości odwiedzenia nas osobiście prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia dogodnego dla Państwa terminu. Dziękujemy za Waszą obecność.


Dział Naukowo - Popularyzatorski
tel. +48 22 620 04 80 wew. 106 lub 118
e-mail: edukacja@stacjamuzeum.pl

z5c8124a1dc4fe