Podczas ferii zimowych zapraszamy na warsztaty edukacyjne pt. „Zima na Głównym”. Tematem tegorocznych zajęć będzie historia kolei linowych, która została przedstawiona na wystawie czasowej pt. „Stacja Zakopane. Z mroku dolin ku słońcu szczytów.” Wystawa powstała z okazji 85. rocznicy otwarcia kolei linowej na Kasprowy Wierch w Zakopanem. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawostek dotyczących górskiej fauny i flory, poznają zjawiska pogodowe panujące w górach oraz dowiedzą się jak wygląda dzień pracownika kolei linowych.

Zajęcia odbywają się od 31 stycznia do 11 lutego, od poniedziałku do piątku o godz. 10:00 i 12:00. Uczestników obowiązuje bilet wstępu do muzeum wg CENNIKA + 3 zł (cena warsztatów).

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych (opiekunom grup przysługuje wstęp bezpłatny).

Informacje i zapisy :

Dział Naukowo-Popularyzatorski

tel +48 22 620 04 80 wew. 106

Warsztaty edukacyjne "Zima na Głównym"