30.09.2020
29 września w Stacji Muzeum odbył się etap finałowy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Kolejowej pn. „Szlakiem Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej w 175-lecie jej otwarcia", organizowanego wspólnie ze Stowarzyszeniem Edukacji dla Rozwoju Kolei.

Wzięło w nim udział 34 uczniów ze szkół kształcących na kierunkach związanych z transportem kolejowym, którzy zostali wyłonieni w pierwszym etapie konkursu 16 czerwca br.

Etap finałowy składał się z dwóch części. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test złożony z 20 pytań. Druga część miała formę ustną, podczas której konkursowicze odpowiadali na losowo wybrane pytania.

Podczas obrad komisji konkursowej wszyscy uczestnicy konkursu mieli okazję zwiedzić Stację Muzeum.

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Organizatorów, DB Cargo Polska S.A., „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. i Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o.

konkurs literacki