Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
14.06.2019

Wystawa „Budowa i modernizacja linii kolejowych”, którą od Nocy Muzeów można oglądać w Sali wystaw czasowych Stacji Muzeum powstała dzięki ogromnej życzliwości i wsparciu Spółki TRAKCJA PRKiI oraz PKP PLK. 12 czerwca przedstawiciele tych firm wzięli udział w uroczystym kuratorskim zwiedzaniu ekspozycji.

„Budowa i modernizacja linii kolejowych” to wystawa unikatowa. Po raz pierwszy we wnętrzach muzeum odtworzono bowiem nie tylko słupy trakcyjne, ale także wnętrze wagonu serwisowego. Dużailość obiektów sprawia, że wystawę ogląda się z zainteresowaniem. Możemy zobaczyć różne rodzaje szyn, urządzenia potrzebne do budowy i utrzymania w należytym porządku sieci elektrycznej i torowisk.

Multimedia wprowadzają nas z arkany dawnych inwestycji, ale też pokazują obecne przemiany, a takżewybiegają w przyszłość, zapoznając zwiedzających z przyszłymi planami modernizacyjnymi.

Wszystkie te elementy tworzą opowieść o technikach, które pozwalają na ciągły rozwój żelaznych szlaków.Na uwagę zasługują zwłaszcza oryginalne eksponaty pozyskane przez Stację Muzeum z grupy „Trakcja”.To dzięki nim zapoznać się można z niezwykle skomplikowanym systemem montażu sieci trakcyjnejoraz elektryfikacji sieci kolejowych. Obiekty te, przekazane na wystawę są istotnym elementem całości aranżacji.

Wielkoformatowe wydruki, pokazują historię dawnych inwestycji. Zamieszczone na wystawie mapy i plany ukazują rozwój nie tylko Węzła Warszawskiego, ale także plany modernizacji na najbliższe lata. Część materiałów otrzymaliśmy od spółki PKP PLK. Wystawa z założenia ukazywać ma rozwój kolejnictwa jako proces ciągły, stale przyspieszający i zdążający do zapewnienia coraz większego komfortu podróżowania i transportu.


Dział Ekspozycji i Wystaw Czasowych
tel. +48 22 620 04 80 wew. 121 lub 107
e-mail: wystawa@stacjamuzeum.pl

z5d038cba85e02