Kluby miłośników Stacji Muzeum

Dział Naukowo-Popularyzatorski zaprasza do udziału w zajęciach dla młodych pasjonatów pociągów i wszystkiego co związane z koleją. Spotkania organizowane są w ramach dwóch klubów:

Klub Najmłodszego Miłośnika Stacji Muzeum CIUCHCIAKI (3- 6 lat)

Klub Małego Miłośnika Stacji Muzeum PAROWOZIK (7-13 lat)

17 marca 2019 roku startujemy z nowym sezonem. W tym roku zajęcia będą poświęcone poznawaniu naszego taboru. To właśnie Wy, nasi klubowicze, osobiście zbierać będziecie informacje na temat taboru, będziecie mierzyć, oglądać, robić zdjęcia, dzielić się wiedzą i własnymi doświadczeniami. Każdy z Was stworzy własny katalog wagonów i lokomotyw.

Mamy nadzieję, że będziemy się razem wspaniale bawić poznając dane techniczne poszczególnych jednostek taboru i dzieląc się pasją w towarzystwie miłośników Stacji Muzeum.

Informujemy Was o terminach spotkań i ich tematach, abyście mieli czas na przygotowanie swoich materiałów, którymi będziecie mogli podzielić się na spotkaniach. Zarezerwujcie czas w swoich kalendarzach. O godzinach zajęć będziemy Was informować na bieżąco.

17 marca - Pług odśnieżny

28 kwietnia - Parowóz Pu29

12 maja - Wagon salonowy

2 czerwca - Parowóz Ty42