Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
24.11.2019

„Kolej na Nowym Jedwabnym Szlaku – wpływ kolei na rozwój gospodarczy i atrakcyjność inwestycyjną Polski” pod takim tytułem odbył się wykład poprowadzony przez Mirosława Antonowicza, przewodniczącego rady Fundacji Grupy PKP w Akademii Skolimowskiej, 23 listopada 2019 roku.
23 listopada 2019 roku, wykład poprowadził Mirosław Antonowicz, przewodniczący rady Fundacji Grupy PKP i członek zarządu PKP S.A.

– Cieszę się, że mogłem poznać tak wspaniałych młodych ludzi, którzy chłoną wiedzę i posiadają tak szeroki wachlarz zainteresowań. Branża kolejowa stanowi ważną gałąź polskiej gospodarki. Posiadanie wiedzy teoretycznej na temat polskiej kolei jest bardzo ważna, zwłaszcza, że osoby obecne na wykładzie działają aktywnie na rzecz zmiany postaw obywatelskich, a także chcą w przyszłości odgrywać ważną rolę w kształtowanie modelu rozwoju kraju. Serdecznie dziękuję organizatorom za zaproszenie do udziału w zajęciach liderskich, Akademii Skolimowskiej – powiedział Mirosław Antonowicz.

Przewodniczący rady Fundacji Grupy PKP podczas wykładu „Kolej na Nowym Jedwabnym Szlaku – wpływ kolei na rozwój gospodarczy i atrakcyjność inwestycyjną Polski”, zaprezentował działalność spółek Grupy PKP rolę i strategię Polskich Kolei Państwowych S.A., a także zaprezentował dokładne dane dotyczące współpracy spółek branży kolejowej na arenie zagranicznej. Organizatorem wykładów w ramach zajęć liderskich jest Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczpospolitej.

Fundacja Grupy PKP realizując zadania statutowe wspiera działalność edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa, innowacji technologicznych w branży kolejowej oraz historii i dziedzictwa kolejowego.

Akademia Skolimowska, to projekt edukacyjny skierowany do studentów i absolwentów uczelni wyższych wyróżniających się zaangażowaniem w działalność obywatelską. Celem projektu jest pogłębienie wiedzy uczestników w strategicznych sektorach funkcjonowania państwa – energetyki i finansów, jak również wiedzy ogólnej z innych obszarów. W ramach działalności Akademii są prowadzone zajęcia liderskie, które obejmują roczne szkolenie mające na celu wzmocnienie procesu formacji przyszłych elit Rzeczpospolitej. Udział w nich bierze 10 najlepszych uczestników Akademii Skolimowskiej, którzy wykazującą się największym potencjałem przywódczym oraz osiągają bardzo dobre wyniki w nauce i są wzorem postaw obywatelskich.
W ramach zajęć organizowane są wykłady, prowadzone przez czołowych przedstawicieli świata nauki, biznesu, administracji publicznej i polityki.

Fundacja Grupy PKP
tel. +48 22 474 91 90
e-mail: fundacja@pkp.pl

Najedwabnymszlaku