Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
04.06.2020

Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju Kolei oraz Stacja Muzeum serdecznie zapraszają uczniów szkół i klas z kierunkami branży kolejowej do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Kolejowej pn. „Szlakiem Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej w 175-lecie jej otwarcia” stworzonym dla pasjonatów kolei i uczniów ze szkół kształcących uczniów na kierunkach związanych z branżą kolejową.

Konkurs jest dla uczniów doskonałą okazją do przygotowania się do egzaminów zawodowych z przedmiotów związanych transportem kolejowym. Konkurs został ogłoszony w roku jubileuszowym 175-lecia otwarcia Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, dlatego jego tematyka obejmuje również zagadnienia związane z historią Wiedenki. Nabór zgłoszeń przebiega za pośrednictwem strony internetowej Stowarzyszenia Edukacja dla Rozwoju Kolei. Zapisy są prowadzone do 12 czerwca 2020 r.

Konkurs w podzielony jest na dwa etapy:
• w pierwszym etapie rywalizacja przebiega w formie zdalnej – uczniowie zgłaszają się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Stowarzyszenia. Następnie otrzymają dostęp do swojego konta, na którym znajdą materiały do nauki. W dniu 16 czerwca br. zdalnie napiszą test. Szkoła otrzyma informację o zgłoszeniach swoich uczniów i ich wynikach. Każda szkoła zgłasza do etapu finałowego dwóch reprezentantów (zapraszamy z opiekunem).
• etap finałowy odbędzie się 29 września br. w Stacji Muzeum i będzie składał się z dwóch części: pierwsza, półfinał to test wiedzy 20 pytań (forma mobilna internetowa); finał jest przeprowadzany w formie ustnej, gdzie uczestnicy odpowiadają na pytania wylosowane z 50 pytań.
Komisja Konkursowa zastrzega sobie możliwość zmian w części finałowej.

Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, a na zwycięzców czekają wartościowe nagrody. Wyjątkowymi certyfikatami zostaną uhonorowane szkoły oraz nauczyciele, którzy wsparli uczniów i doprowadzili ich do Konkursu.

Szczegóły dotyczące zasad Konkursu są dostępne na stronie internetowej Stowarzyszenia Edukacja dla Rozwoju Kolei.


konkurs literacki