15.10.2021

14 października nastąpiło uroczyste otwarcie nowej wystawy czasowej pt. „Stacja Zakopane. Z mroku dolin ku słońcu szczytów”, która powstała z okazji 85. rocznicy otwarcia kolei linowej na Kasprowy Wierch oraz 83. rocznicy otwarcia kolei linowo-terenowej na Gubałówkę. Wystawa ma za zadanie przybliżyć odbiorcom zarówno proces powstawania tych kolei linowych, jak też ukazać aspekt społeczno-historyczny, tak ważny w procesie odbudowy niepodległego Państwa.

Kuratorem wystawy jest Hubert Bojarski.

Wystawa została urządzona we wnętrzu wagonu towarowego z lat 40. XX w.

Zwiedzanie wystawy w ramach biletu wstępu do muzeum.

Więcej o wystawie: https://stacjamuzeum.pl/archiwum-wystaw-czasowych/wystawa-czasowa-pt-stacja-zakopane-z-mroku-dolin-ku-sloncu-szczytow

fot. Marcin Brzomiński

Wystawa czasowa pt. „Stacja Zakopane. Z mroku dolin ku słońcu szczytów”