02.06.2021

1 czerwca w Ogródku Jordanowskim w Tłuszczu nastąpiło otwarcie wystawy plenerowej pt. „160 lat Petersbursko – Warszawskiej Drogi Żelaznej”. Było ono elementem obchodów miejskich „Dnia Dziecka”.

Wystawa poświęcona jest dziejom jednej z najstarszych linii kolejowych w tej części Europy. Przygotowana na dwudziestu planszach ekspozycja przybliża nam historię zarówno samej linii, jak również pokazuje jej znaczenie dla rozwoju ziem przez które przebiegała.

Wystawa ma formę mobilną i będzie pokazywana w kolejnych miejscowościach położonych wzdłuż dawnej Drogi Żelaznej. Pierwszym przystankiem na drodze wystawy jest właśnie Tłuszcz.

Wystawa w obecnym miejscu potrwa do 30 czerwca i przez cały ten czas będą jej towarzyszyć wydarzenia kulturalne organizowane we współpracy z Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, które jest lokalnym partnerem projektu.

Plakat wystawy

Otwarcie wystawy plenerowej pt. „160 lat Petersbursko – Warszawskiej Drogi Żelaznej” w Tłuszczu - 01.06.2021