Czwarte „Mikołajki z wąskotorówką” - podsumowanie

 

8 grudnia w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie już po raz czwarty odbyły się „Mikołajki z wąskotorówką”. Impreza od początku cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych, aby razem z nami, w kolejowym otoczeniu spotkać się ze Świętym Mikołajem. Tym razem odwiedziło nas aż 319 miłośników takich klimatycznych zdarzeń.

 

Impreza rozpoczęła się o godz. 13:30 od zwiedzania muzealnego skansenu z przewodnikiem. Następnie nasi goście zgromadzili się na peronie w oczekiwaniu na główny punkt programu, jakim był specjalny przejazd pociągiem Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy. Po zajęciu miejsca w wagonach pasażerowie mogli w oddali usłyszeć charakterystyczny głos dzwonka, a przez okna dostrzec, jak w kierunku lokomotywy zmierza najbardziej wyczekiwany gość naszego przejazdu, czyli Święty Mikołaj.

 

Po powrocie do muzeum na uczestników imprezy czekały kolejne atrakcje. W muzealnym skansenie płonęło ognisko, a w świąteczną atmosferę wprowadzała muzyka. W budynku Centrum Edukacyjno-Turystycznego dla całych rodzin dostępne było „Kolejowe Kino Malucha”, a także świąteczne warsztaty plastyczne, w trakcie których tworzone były mikołajkowe karty oraz ozdoby choinkowe. Wydarzenie zakończyło się o godzinie 17:00.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i ich pociechom za przybycie! Kolejne „Mikołajki z wąskotorówką” już za rok. Zapraszamy i do zobaczenia!

 

 

 

Fot. Marta Przygoda-Stelmach, Łukasz Popowski