Dzień Kolejarza - 23-24.11.2019

25 listopada, w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, obchodzimy najważniejsze kolejarskie święto. W weekend poprzedzający Dzień Kolejarza zapraszamy na specjalnie przygotowane przez nas atrakcje.W programie m.in.:

 

  • przejazdy drezyną wąskotorową (sobota i niedziela)

 

 

  • nowa wystawa czasowa "Pociągi pancerne w służbie Rzeczypospolitej" (sobota i niedziela)

 

 

  • zajęcia dla dzieci "Kolejowe ABC", przeprowadzone przez Urząd Transportu Kolejowego (sobota, godz. 12:00 i 13:00) - liczba miejsc ograniczona; 

 

 

  • wykonywanie kolejowych zakładek do książek (sobota, godz. 10:00-15:00)

 

 

  • "Warsztaty kreatywnego pisania" (niedziela, godz. 11:00-14:00) - obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 22 620 04 80 wew. 106 lub e-mail: edukacja@stacjamuzeum.plwarsztaty pomagają w rozwijaniu indywidualnych umiejętności i twórczego myślenia poprzez współdziałanie w grupie. Ukazuje, jak efektywnie wykorzystać potencjał i wiedzę każdego z uczestników. Zajęcia bazują na technikach twórczego pisania, a ich metodologia opiera się na zabawie słowem. Stymulują do aktywnej wymiany wiedzy, doświadczeń i poglądów w każdej części warsztatów. Prosta forma sprzyja adaptacjom dla grup o różnych zainteresowaniach i w różnym wieku. Dzięki temu można ją wykorzystywać do realizacji rozmaitych tematycznie warsztatów, szkoleń i ćwiczeń edukacyjnych, a także w ramach aktywności integrujących grupę.

    Zajęcia prowadzone są przez Emilię Skibę, na bazie projektu Loesje. Więcej informacji o projekcie na: www.loesje.pl

     

Warsztat odbędzie się w dniu 24 listopada o godz. 11:00 potrwa od 2,5 do 3 godzin.

 

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Obowiązuje tylko bilet wstępu na stałą ekspozycję.

Bilety w cenie 6 zł. Dzieci do lat 7 - wstęp wolny.

 


Partnerami "Dnia Kolejarza w Stacji Muzeum" są: Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej i Urząd Transportu Kolejowego.


Do pobrania: