Europejskie Dni Dziedzictwa 2020

W ramach 28. EDYCJI EDD MOJA DROGA zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania z przewodnikiem Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie w dniach 12 i 13 września.

 

Liczba zwiedzających do 25 osób, zwiedzanie w godzinach 10:00-12:00.

 

Zgłoszenia na zwiedzanie prosimy kierować na adres maria.romanowska@stacjamuzeum.pl oraz w wiadomości prosimy podać: imię+nazwisko+nr telefonu*. Prosimy także o dopisek do wiadomości: SOCHACZEW oraz o podanie daty 12.09 lub 13.09.

*Jednocześnie poprzez wysłanie maila wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z art.7 ogólnego rozporządzenia UE o ochronie danych osobowych nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w celach niezbędnych do organizacji zwiedzania z przewodnikiem organizowanego przez Stację Muzeum w dniach 12 i 13 września 2020 r.

 

W trakcie zwiedzania z przewodnikiem będzie można zwiedzić wnętrza wagonów.

 

Tego dnia będą się odbywały także Europejskie Dni Dziedzictwa w naszej drugiej placówce w Warszawie.

 

Europejskie Dni Dziedzictwa – wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku.


Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

 

Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.