Fotorelacja z konferencji z dnia 6.11.2017 r.

 

 

 

6 listopada w Stacji Muzeum gościliśmy uczestników konferencji naukowej „Rola samorządu w rozwoju komunikacji na przykładzie Sochaczewskiej Kolei Sejmikowej oraz Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej – w 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski oraz 20-lecie Samorządu Województwa Mazowieckiego".

 

Prelegenci, wśród których byli eksperci związani ze stowarzyszeniami kolejowymi podjęli rozważania na temat historii kolejnictwa, kształtowania się samorządu oraz rozwoju gospodarczego związanego z komunikacją. Spotkanie stało się inspiracją do dyskusji na temat przeszłości i przyszłości transportu szynowego. W konferencji wzięło udział ponad 150 uczestników, w tym uczniowie techników kolejowych z Warszawy, Teresina i Tłuszcza.

 

Wydarzenie wpisuje się w cykl imprez Stacji Muzeum związanych ze: 100-leciem Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 20-leciem samorządu terytorialnego.

 

A już w poniedziałek, 13 listopada o godz. 18:00 w Sali Lustrzanej będziecie mogli uczestniczyć w kolejnym podniosłym wydarzeniu. Zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych „Po STOkroć Polska”. Bądźcie w tym dniu razem z nami!

 

 

Fot. Marcin Brzomiński

 

Wydawnictwo pokonferencyjne będzie wydane do końca bieżącego roku. Będzie ono dostęne również w formie PDF z możliwością pobrania z naszej strony www. 

 

Konferencja została zrealizowana w ramach dofinansowania ze środków budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.