Fotorelacja z wernisażu malarskiego pt. „Zarzymać czas...

Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie odbył się wernisaż wystawy poplenerowej "Zatrzymać czas”. Na ekspozycji prezentujemy prace artystów, którzy motywem przewodnim swoich działań twórczych uczynili kolej i przyrodę Puszczy Kampinoskiej. Obrazy, rzeźby i fotografie są efektem pleneru zorganizowanego przez Stację Muzeum w Warszawie. Twórców artystycznej opowieści zainspirowały legendarne maszyny w skansenach Stacji Muzeum w Warszawie oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. W grodzie nad Bzurą znajduje się jedna z największych tego typu kolekcji w Europie. Uczestników pleneru zafascynowały też przepiękne pejzaże, urokliwa przyroda Kampinoskiego Parku Narodowego.

 

„Dzisiaj zabieramy Państwa w podróż do przeszłości, podróż do świata kolei, podróż która wiedzie do Stacji Zatrzymać czas” - podkreślała podczas uroczystego otwarcia wystawy Bożena Żelazowska – pomysłodawczyni Pleneru.

 

„Kolejarze i leśnicy mają podobne dusze, i jednych i drugich łączy miłość do dziedzictwa kulturowego, zabytków oraz przyrody” dodał Mirosław Markowski – dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego.

 

Mamy nadzieję, że wystawa zaskoczy i spodoba się Państwu, a prace zatrzymają w pamięci ten wyjątkowy czas.

 

Wystawę w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie można oglądać codziennie do końca wakacji. Zapraszamy!

 

Autorzy prac: Kazimierz Furga, Michał Godlewski, Marek Hołda, Janusz Lewandowski, Daniel Ludwiczuk, Mikołaj Malesza, Bartosz Musiej, Krystyna Olchawa, Katarzyna Wiszowaty, Antoni Wróblewski.

 

Fot. Stacja Muzeum