II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Kolejowej „Europa Pełną Parą 2021”

Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju Kolei i Stacja Muzeum serdecznie zapraszają do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Kolejowej „Europa Pełną Parą 2021”

 

Konkurs jest adresowany do uczniów techników z klas o profilach kolejowych z całej Polski.

 

Tematyka obejmować będzie pytania z różnych dziedzin kolejnictwa, od zasad sygnalizacji i prowadzenia ruchu pociągów, przez budowę pojazdów trakcyjnych, po specyfikę pracy zawodów kolejowych. Wiedza zdobyta w czasie nauki tematów konkursowych wesprze przygotowanie uczniów do egzaminów zawodowych. Aktualne zagadnienia przyczynią się do tworzenia właściwych nawyków i budowania kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym.

 

Rok 2021 został przez Komisję Europejską ogłoszony Europejskim Rokiem Kolei. Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju Kolei również włącza się w tę inicjatywę. Dzięki konkursowi uczestnicy dowiedzą się także jaką rolę odgrywa kolej w europejskiej technice, gospodarce i dziedzictwie.

 

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

 

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Stowarzyszenia – www.kolejnaciebie.pl

 

Zasady konkursu i zakres tematyczny zostaną niebawem udostępnione w  Regulaminie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Kolejowej „Europa Pełną Parą 2021”.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału!