IV Warszawska Wystawa Makiety Kolejowej - 19-20.10.2019

19 oraz 20 października 2019 r. w godz. 11:00-17:00 serdecznie zapraszamy na czwartą edycję wystawy makiety modułowej w Stacji Muzeum.

 

W tym roku organizatorzy zaprezentują dużą makietę kolei wąskotorowej w skali 1:87 (H0e). Częścią makiety będzie stacja Pleszyn, gdzie układ torowy występuje w splocie toru normalnego i toru wąskiego. Budowa tej stacji była inspirowana istniejąca stacją Pleszew. Kolejnym elementem makiety będzie przystanek przesiadkowy Leśnica Wąskotorowa, gdzie kończy się tor normalny, a pasażerowie przesiadają się na kolej wąskotorową. Pozostała część makiety, to szlak wąskotorowy utrzymany w typowo polskim klimacie, inspirowany kolejką bieszczadzką. Ciekawym elementem tego szlaku będzie nowo zbudowany moduł z betonowym mostem w okolicach Cisnej. Makieta z przystankiem Leśnica oraz całym bieszczadzkim szlakiem zostały wykonane przez Jarosława Ruszkowskiego z pracowni Makiety i Dioramy Kolejowe. Właścicielem makiety stacji Pleszyn jest Jacek Słoma z Niezależnego Kolejowego Projektu Modelarskiego.

 

Najmłodsi fani kolei spędzą aktywnie czas z animatorami w kąciku zabaw Robot Trains, przygotowanym przez dystrybutora zabawek COBI, wydawnictwo Egmont oraz TVP ABC oraz skleją kartonową lokomotywę z naszym zaprzyjaźnionym Partnerem z Kartonowej Kolei.

 

Wystawa będzie także okazją do zaprezentowania nowości sklepu modelarskiego Świat Modeli KoTeBi oraz jednego z czołowych producentów modeli kolejowych na świecie - PIKO.

 

Wstęp:

Dorośli – 12 zł (bilet upoważnia także do zwiedzania muzeum)

Dzieci i młodzież – 6 zł (bilet upoważnia także do zwiedzania muzeum)

Dzieci do lat 7 – wstęp wolny.

 

Organizatorzy: Stacja Muzeum, Makiety i Dioramy Kolejowe i Niezależny Kolejowy Projekt Modelarski.

 

Partnerzy: PIKO, Kartonowa Kolej, Świat Modeli KoTeBi, COBI, Egmont, TVP ABC.


Do pobrania: