Kluby miłośników Stacji Muzeum

Dział Naukowo-Popularyzatorski zaprasza do udziału w zajęciach dla młodych pasjonatów pociągów i wszystkiego co związane z koleją. Spotkania organizowane są w ramach dwóch klubów:

 

Klub Najmłodszego Miłośnika Stacji Muzeum CIUCHCIAKI (3- 6 lat)

 

Klub Małego Miłośnika Stacji Muzeum PAROWOZIK (7-13 lat)

 

17 marca 2019 roku startujemy z nowym sezonem. W tym roku zajęcia będą poświęcone poznawaniu naszego taboru. To właśnie Wy, nasi klubowicze, osobiście zbierać będziecie informacje na temat taboru, będziecie mierzyć, oglądać, robić zdjęcia, dzielić się wiedzą i własnymi doświadczeniami. Każdy z Was stworzy własny katalog wagonów i lokomotyw.

 

Mamy nadzieję, że będziemy się razem wspaniale bawić poznając dane techniczne poszczególnych jednostek taboru i dzieląc się pasją w towarzystwie miłośników Stacji Muzeum.

 

Informujemy Was o terminach spotkań i ich tematach, abyście mieli czas na przygotowanie swoich materiałów, którymi będziecie mogli podzielić się na spotkaniach. Zarezerwujcie czas w swoich kalendarzach. O godzinach zajęć będziemy Was informować na bieżąco.

 

17 marca - Pług odśnieżny

 

28 kwietnia - Parowóz Pu29

 

12 maja - Wagon salonowy

 

1 czerwca -  Temat lekcji Ciuchciaków: „Muzealne poruszenie. Ruch w wierszach Juliana Tuwima” . Temat lekcji Parowozików: „Naucz mnie robić to samemu. Budowa modeli pociągów”

 

15 września - Pociąg pancerny

 

20 października - Wagon pocztowy

 

24 listopada - Parowóz TKbb

 

8 grudnia - Parowóz Pt47

 

Wszelkich informacji na temat działalności Klubów udzielają pracownicy Działu Naukowo - Popularyzatorski Stacji Muzeum pod nr tel. +48 22 620 04 80 wew. 106 lub pod adresm edukacja@stacjamuzeum.pl

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Regulaminy przynależności do klubów (do pobrania):