Kolej w Powstaniu Styczniowym - zajęcia edukacyjne - 25.01.2020

Dział Naukowo-Popularyzatorski zaprasza do udziału w zajęciach dla młodych pasjonatów pociągów i wszystkiego co związane z koleją. Spotkania organizowane są w ramach dwóch klubów:

 

Klub Najmłodszego Miłośnika Stacji Muzeum CIUCHCIAKI (3- 6 lat)

 

Klub Małego Miłośnika Stacji Muzeum PAROWOZIK (7-13 lat)

 

W ramach obydwu klubów w dniu 25.01.2020 r. przygotowaliśmy:

 

Oferta dla rodzin 10:00-11:00 (dzieci w wieku 3–6 lat).

 

Zapraszamy najmłodszych na zajęcia poświęcone tematyce Powstania Styczniowego. Dowiedzą się jak wykorzystywano kolej w czasie jego trwania. Następnie zapraszamy na zajęcia plastyczne i zabawę do naszej Sali edukacyjnej.

 

Oferta dla rodzin 11:00-12:00 (dzieci i młodzieży w wieku 7-13 lat).

 

Zapraszamy na spotkanie poświęcone historii Powstania Styczniowego i wykorzystaniu kolei w czasie jego trwania. Dzieci spotkają się z naszym „powstańcem” w stroju historycznym, który opowie im o tamtych wydarzenia.

 

Oferta dla dorosłych dorosłych 12:00-13:00

 

Podczas spotkania odwiedzający dowiedzą się o roli i wykorzystaniu kolei podczas największego polskiego zrywu niepodległościowego, czyli Powstania Styczniowego. Oprowadzać będzie rekonstruktor w stroju z tego okresu, przybliżając tamte wydarzenia.

 

Dodatkowe informacje:

Dział Naukowo - Popularyzatorski

tel. +48 22 620 04 80 wew. 106

 

Wejście w ramach biletu wstępu do muzeum.

 

Regulaminy klubów dostępne na: bit.ly/RegulaminyKlubowSTM

 

Fot: Rycina przedstawiająca powstańców styczniowych niszczących tory na trasie Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej; ryc. powstała nakładem księgarni Franciszka Grzybowskiego w Krakowie