Lato 2019 na Głównym

Spotkania z infrastrukturą kolejową, czyli budujemy kolej!

 

Stacja Muzeum serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku szkolnym (7-14 lat) na wakacyjne spotkania. Tegoroczne zajęcia poświęcone będą infrastrukturze kolejowej, czyli liniom kolejowym, budynkom, torom, mostom i urządzeniom sygnalizacyjnym niezbędnym do tego, aby pociągi mogły jeździć sprawnie i bezpiecznie. Na bazie eksponatów muzealnych uczestnicy poznają historię kolei, a dzięki wystawie czasowej pt. „Budowa i modernizacja linii kolejowych” autorstwa Huberta Bojarskiego i Michała Fludzińskiego, dzieci przyjrzą się z bliska urządzeniom, narzędziom, specjalnym jednostkom taboru i znakom kolejowym. Dowiemy się jak ważne jest bezpieczeństwo w procesie budowy i modernizacji kolei.

 

W części warsztatowej uczestnicy będą mogli wcielić się w rolę inżynierów kolejowych. Wspólnie będziemy skręcać tory, zbudujemy most i zaprojektujemy linię kolejową według Waszego pomysłu.

 

Serdecznie zapraszamy!

Czas trwania zajęć: 90 minut.

Zajęcia są przeznaczone dla grup zorganizowanych do 30 osób. Osoby indywidualne chcące wziąć udział w warsztatach dołączane będą do grup zorganizowanych.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 10:00 i 12:00

Uczestników obowiązuje bilet wstępu do Muzeum wg Cennika https://www.stacjamuzeum.pl/bilety.html + 3 zł (cena warsztatów).

Obowiązują zapisy.

 

Zapisy:

Dział Naukowo-Popularyzatorski

tel. +48 22 620 04 80 wew. 106

e-mail: edukacja@stacjamuzeum.pl

 

 

Dojazd komunikacją miejską:

Autobusy: 128, 157, 158, 504, 517, 521 przystanek: Plac Zawiszy

Tramwaje: 1, 7, 9, 22, 24, 25, 28 przystanek: Plac Zawiszy