Mikołajki z wąskotorówką

 

 

„Mikołajki z wąskotorówką” po raz czwarty – zapraszamy!

 

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza w sobotę 8 grudnia 2018 r. na czwartą edycję Mikołajek z wąskotorówką. Spotkanie najmłodszych miłośników kolejnictwa ze Świętym Mikołajem stało się w naszej placówce już swego rodzaju tradycją, a także miłym akcentem, nawiązującym do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy zatem całe rodziny do spędzenia tego dnia razem z nami!

 

Impreza rozpocznie się o godz. 13:30 od zwiedzania muzealnego skansenu z przewodnikiem. O godz. 14:30 pociąg Retro wyruszy na specjalny przejazd na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy. Podczas wycieczki będzie szansa, aby osobiście spotkać się ze Świętym Mikołajem, który dla każdego małego pasażera przygotuje wyjątkowy upominek. O godz. 15:30 powrócimy do muzeum, gdzie do godz. 17:00 będą czekały na wszystkich dodatkowe atrakcje, a wśród nich ognisko w skansenie (prowiant we własnym zakresie), Kolejowe Kino Malucha, a także świąteczne warsztaty plastyczne, w trakcie których zaprosimy całe rodziny do tworzenia mikołajkowych kart oraz choinkowych ozdób. Szczegóły imprezy przedstawiamy poniżej w PROGRAMIE.

 

Bilety na kurs naszym zabytkowym pociągiem zamawiać można, dzwoniąc w godzinach pracy muzeum pod numer telefonu (46) 862-59-75 lub pisząc e-mail na adres rezerwacja@stacjamuzeum.pl (ceny biletów poniżej) lub online: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/muzeum-kolei-waskotorowej-w-sochaczewie,915/mikolajki-z-waskotorowka,10488?eventId=132904. W przypadku nieodebrania wcześniej zamówionych biletów rezerwacja przepada. Bilety można również nabyć osobiście w muzealnej kasie przy ul. Licealnej 18 w Sochaczewie od wtorku do piątku w godz. 9:00 – 16:30 lub w dniu wydarzenia. Oprócz opłaty za przejażdżkę pociągiem Retro, tego dnia wstęp do muzeum oraz udział we wszystkich innych atrakcjach będą bezpłatne.

 

Ceny biletów na pociąg Retro:

•    dzieci do 7 roku życia – bilet bezpłatny,

•    dzieci powyżej 7 lat, młodzież szkolna i dorośli – 9 zł

 

 

Mikołajki z wąskotorówką – PROGRAM:

 

13:30 – 14:30 (muzealny skansen) – zwiedzanie muzealnego skansenu z przewodnikiem

14:30 – 15:30 (muzealny skansen) – przejazd pociągu Retro ze Świętym Mikołajem na odcinku Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy

15:30 – 17:00 (muzealny skansen oraz Centrum Edukacyjno-Turystyczne):

• ognisko w skansenie (prowiant we własnym zakresie),

• Kolejowe Kino Malucha w sali konferencyjnej,

• świąteczne warsztaty dla najmłodszych w sali dydaktycznej: mikołajkowe kolorowanki, wykonywanie kart oraz ozdób okolicznościowych.

 

Jak co roku liczba miejscówek w muzealnym pociągu jest ograniczona.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Fot. Marta Przygoda-Stelmach