Nowe publikacje Muzeum Kolei Wąskotorowej

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie w mijającym roku może pochwalić się wydaniem dwóch publikacji. Pierwszą z nich jest folder "Sochaczewska Kolej Wąskotorowa". Oprócz charakteru promocyjnego opracowanie to spełnia również rolę zeszytu edukacyjno-dydaktycznego, prezentując bogactwo przyrodnicze Puszczy Kampinoskiej, do której turyści odwiedzający Muzeum mogą dotrzeć dzięki kursom pociągu Retro. Prezentowane w folderze piękno puszczy zostało dodatkowo podkreślone dzięki licznym fotografiom tamtejszej flory i fauny autorstwa Tomasza Hryniewickiego z Kampinoskiego Parku Narodowego.

 

W drugim muzealnym wydawnictwie zostały zamieszczone wszystkie referaty wygłoszone 19 października br. w Centrum Edukacyjno-Turystycznym w trakcie konferencji "Znaczenie miejsc przyrodniczo cennych i edukacji ekologicznej w turystyce". Wśród nich znajdują się w nim również teksty wystąpień pracowników sochaczewskiej placówki: Łukasza Popowskiego, Produkt turystyczny "Koleją wąskotorową po wiedzę, relaks i radość" oraz dr Marty Przygody-Stelmach, Edukacja ekologiczna w Stacji Muzeum.

 

Wszyscy zainteresowani mogą otrzymać obie publikacje bezpłatnie w Centrum Edukacyjno-Turystycznym przy ul. Licealnej w Sochaczewie. Już wkrótce będzie można zapoznać się z nimi również w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie, Bibliotece Pedagogicznej w Sochaczewie oraz wszystkich bibliotekach gminnych powiatu sochaczewskiego. Można je także pobrać poniżej.

 

 

 

Organizacja konferencji „Znaczenie miejsc przyrodniczo cennych oraz edukacji ekologicznej w turystyce” została dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 10 735,00 zł.

 


Do pobrania: