Pociągiem Retro na zakończenie ferii

Zimowa przerwa od szkoły powoli dobiega końca, ale tuż przed powrotem w szkolne ławki, zapraszamy wszystkich w sobotę, 22 lutego br., do Muzeum Kolei Wąskotorowej na "Zakończenie ferii z wąskotorówką 2020". W ramach wydarzenia odbędzie się m.in. zimowa przejażdżka pociągiem Retro oraz ognisko w muzealnym skansenie.

 

"Zakończenie ferii z wąskotorówką 2020" rozpoczniemy w sobotnie popołudnie od zwiedzania muzealnego skansenu z przewodnikiem. W trakcie spaceru zaprezentowane zostaną najciekawsze przykłady taboru wąskotorowego ze zbiorów naszej placówki, a ponadto przybliżone dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej. Bezpośrednio po tym etapie na muzealny peron wjedzie zabytkowy skład zestawiony z lokomotywy spalinowej Lxd2 i wagonów typu 1Aw, który po raz trzeci w trakcie tegorocznych ferii odbędzie kurs na trasie Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy. Po powrocie do muzeum na wszystkich naszych gości będzie czekało ognisko, w którym będzie można upiec przyniesioną przez siebie kiełbaskę. Idealnym miejscem do jej konsumpcji będzie udostępniony i odpowiednio tego dnia ogrzany wagon barowy. Dla wszystkich będzie w nim również dostępna gorąca kawa i herbata.

 

Dopełnieniem tak spędzonego dnia może być również zapoznanie się z muzealnymi ekspozycjami, czyli wystawą stałą
pt. "Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 1922–1984", „Ciuchcie warszawskie”, „Ciuchcie warszawskie w zbiorach sochaczewskich”, jak też z dobiegającą powoli końca malarską wystawą czasową pt. "Jeszcze jedna podróż" autorstwa Romana Pieńkowskiego.

 

W trakcie "Zakończenia ferii z wąskotorówką" przez cały dzień będą obowiązywały bezpłatne bilety wstępu do muzeum. Bezpłatne będzie również zwiedzanie skansenu z przewodnikiem.

 

Bilety na pociąg (ceny poniżej) można zamawiać w godzinach 9:00–16:30, dzwoniąc pod numer telefonu
+48 46 862 59 75, pisząc e-mail na adres rezerwacja@stacjamuzeum.pl lub nabyć osobiście w muzealnej kasie przy ul. Licealnej 18 w Sochaczewie. W przypadku nieodebrania wcześniej zamówionych biletów do godziny 12:00 w dniu wydarzenia rezerwacja będzie anulowana. Liczba miejscówek w muzealnym pociągu jest ograniczona.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Monika Szymańska

Muzeum Kolei Wąskotorowej

w Sochaczewie

 

PROGRAM "ZAKOŃCZENIA FERII Z WĄSKOTORÓWKĄ 2020" (sobota, 22 lutego 2020)

13:00–14:00 – zwiedzanie muzeum z przewodnikiem.

14:00–15:00 – przejazd pociągiem Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy (muzeum).

15:00–16:00 – ognisko w muzealnym skansenie (prowiant we własnym zakresie).

 

Ceny biletów na pociąg Retro:

● dzieci do 7 roku życia – bilet bezpłatny;

● dzieci powyżej 7 lat, młodzież szkolna i dorośli – 9 zł.