Rola Samorządu w rozwoju komunikacji na przykładzie Sochaczewskiej Kolei Sejmikowej oraz Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej - w 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski oraz 20-lecie Samorządu Województwa Mazowieckiego

Projekt był realizowany w okresie od września 2017 r. do 31 grudnia 2018 r. i miał na celu zarówno uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 20. rocznicę powstania Województwa Mazowieckiego, jak również przedstawienie rozwoju komunikacji na terenie Mazowsza od czasów II Rzeczpospolitej do współczesności.

 

W jego ramach zostały przeprowadzone następujące działania:

 

1. Konferencja pod tą samą nazwą, która odbyła się w Stacji Muzeum w Warszawie 7 listopada 2017 r., wraz z wydawnictwem pokonferencyjnym.

 

 

 

2. Wystawa pt. „Dzieje Sochaczewskiej Kolei Wąskotorowej 1922-1984” w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie wraz z katalogiem.

 

 

 

3. Reportaż pt. „Stacja Muzeum. Pamięć i przyszłość”.

 

 

 

4. Film dokumentalny pt. "Stacja Niepodległość".

 

 

 

5. Biuletyn muzealny pt. „Zabytkowy tabor w zbiorach Stacji Muzeum w Warszawie”.

 

 

 

6. Debata o kolei pt. "Przeszłość - Teraźniejszość - Przyszłość", która odbyła się 25 września 2018 r. w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

 

 

7. Lekcja muzealna pt. "100 minut żywej historii na 100-lecie Niepodległości" w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

 

Przedsięwzięcie dofinansowane zostało przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.


Do pobrania: