Przedszkola

„Dlaczego pociągi gwiżdżą?” – nowość w ofercie

Wszystkie pojazdy poruszające się po torze lub drodze bitej muszą być zaopatrzone w sygnał dźwiękowy. O tym, że stanowi on ostrzeżenie, wie nawet najmłodszy uczestnik ruchu drogowego. W obecnych czasach istnieją inne możliwości kontaktu, a sygnały dźwiękowe nie mają już tak dużego znaczenia. Podczas lekcji uczestnicy poznają podstawowe zasady korzystania  z urządzeń technicznych, spróbują odgadnąć co oznaczają zaprezentowane sygnały dźwiękowe oraz zaimprowizują ruch do stworzonych przez siebie dźwięków.

 

Czas trwania: 60 minut

Cena: 60 zł od grupy (do 15 osób). Opiekunowie bezpłatnie

 

 

 

„Od parowozu do pendolino”

 

Co to jest kolej i z czego się składa? Czym różni się parowóz od lokomotywy spalinowej i elektrowozu? Skąd parowóz bierze wodę, a pendolino prąd? Na te i inne pytania poszukamy wspólnie odpowiedzi podczas lekcji.

 

Czas trwania: 60 min

Cena: 60 zł od grupy (do 15 dzieci)

 

 

 

„Aban i zbuntowane rogatki”

 

Na przykładzie makiet z ruchomymi kolejkami wyjaśniamy działanie sygnalizacji świetlnej oraz zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Dzieci słuchając opowiadania Doroty Malinowskiej pt. „Aban i zbuntowane rogatki. O pociągach, torach, znakach, słoniu, mrówce i ślimakach” poznają odważnego słonia, który ratuje z opresji swoich przyjaciół. Zgłębiają przepisy ruchu drogowego oraz dowiadują się, jakie błędy najczęściej popełniają osoby na przejazdach kolejowych.

 

Czas trwania: 60 min

Cena: 60 zł od grupy (do 15 dzieci)

 

 

 

„Stoi na stacji lokomotywa”

 

Lekcja oparta jest na tekście wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Podczas zajęć dzieci dowiadują się czym różnią się między sobą wagony oraz jak działa parowóz. Godzinne spotkanie wieńczy wspólna recytacja wiersza, stanowiąca idealne połączenie zabawy z nauką.

 

Czas trwania: 60 min

Cena: 60 zł od grupy (do 15 dzieci)