Rozpoczęcie "Ferii z wąskotorówką" - 26.01.2019

Już w najbliższą sobotę, 26 stycznia o godzinie 13.00, w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie odbędzie się pierwsze wydarzenie w ramach tegorocznych "Ferii z wąskotorówką". Rozpocznie ono zimową przerwę w zajęciach lekcyjnych dla dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego, a następnie łódzkiego.Punktem kulminacyjnym programu będzie tego dnia oficjalne otwarcie dla zwiedzających nowej makiety kolejowej pn. "Sochaczewska Kolej Dojazdowa". Przenosi ona szlak rodzimej kolei wąskotorowej w realia modelarskie, odwołując się jednocześnie do przełomu lat 70. i 80. XX w., kiedy popularna ciuchcia była dla mieszkańców miasta i powiatu ważnym środkiem transportu publicznego.Tego dnia zapraszamy również na zwiedzanie z przewodnikiem naszej najnowszej wystawy stałej pt. "Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 1922–1984", a następnie muzealnego skansenu, gdzie wyjątkowo zaprezentujemy pojazdy szynowe związane właśnie z sochaczewską koleją wąskotorową.Dodatkową atrakcją będzie, realizowany po raz pierwszy od dawna, zimowy przejazd pociągiem retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy. Na zakończenie imprezy przewidzieliśmy ognisko w muzealnym skansenie, na którym będzie można upiec przyniesioną przez siebie prowiant i zjeść go w specjalnie na tę okazję udostępnionym wagonie barowym. Szczegóły wydarzenia przedstawiamy poniżej w PROGRAMIE.Bilety na kurs pociągiem retro można zamawiać, dzwoniąc w godzinach pracy muzeum pod numer telefonu 46-862-59-75 lub pisząc e-mail na adres rezerwacja@stacjamuzeum.pl (ceny biletów poniżej). W przypadku nieodebrania wcześniej zamówionych biletów rezerwacja przepada. Bilety można również nabyć osobiście w muzealnej kasie przy ul. Licealnej 18 w Sochaczewie od wtorku do piątku w godzinach 9:00–16:30 lub w dniu imprezy. Liczba miejscówek w muzealnym pociągu jest ograniczona. Oprócz opłaty za przejażdżkę składem retro, tego dnia wstęp do muzeum oraz udział we wszystkich innych atrakcjach będą bezpłatne.

Ceny biletów na pociąg Retro:

– dzieci do 7 roku życia – bilet bezpłatny;
– dzieci powyżej 7 lat, młodzież szkolna i dorośli – 9 zł.PROGRAM:

13:00–14:00 (sala wystawowa Centrum Edukacyjno-Turystycznego, muzealny skansen) – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej "Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 1922–1984", a następnie muzealnego skansenu, gdzie wyjątkowo zaprezentowane zostaną pojazdy szynowe związane z dawną koleją sochaczewską.

14:00–15:00 (muzealny skansen) – przejazd pociągu retro na odcinku Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy.

15:00–15:30 (sala wystawowa Centrum Edukacyjno-Turystycznego) – oficjalne otwarcie nowej makiety kolejowej pn. "Sochaczewska Kolej Dojazdowa".

15:30–17:00 (muzealny skansen) – ognisko w skansenie (prowiant we własnym zakresie).