"Wakacje z Wąskotorówką 2020" rozpoczęte!

W ostatni weekend czerwca oficjalnie zainaugurowaliśmy "Wakacje z Wąskotorówką 2020" - letni cykl zajęć edukacyjno-warsztatowych dla dzieci i młodzieży.

 

W ramach wydarzenia w sobotę, 27 czerwca, odbył się specjalny przejazd pociągu Retro z Sochaczewa na skraj Puszczy Kampinoskiej, który po raz pierwszy w tegorocznym sezonie turystycznym poprowadził parowóz Px29-1704. Niewątpliwa przyjemność obserwowania z bliska pracy tej jedynej czynnej parowej lokomotywy na Mazowszu, stanowiła tylko wstęp do dalszych atrakcji podczas pikniku z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach. Najmłodsi pasażerowie wzięli udział w konkursie wiedzy o naszym muzeum. Wycieczkowicze mogli też wykonać pamiątkowe selfie w kolejowym klimacie na specjalnej ściance fotograficznej.

 

Niespodzianek nie zabrakło również w niedzielę, 28 czerwca, kiedy z Sochaczewa wyjechał kolejny wakacyjny skład do Puszczy Kampinoskiej. Tym razem w ramach wycieczki prowadziliśmy lekcję wyjazdową pn. "Po torach w przeszłość ziemi sochaczewskiej", przybliżając dzieci i młodzieży atrakcje turystyczne ziemi sochaczewskiej położone w rejonie szlaku kolejowego. Podsumowaniem części teoretycznej zajęć były: gra terenowa oraz quiz z upominkami w Osadzie Puszczańskiej.

 

Nasza oferta edukacyjna z pierwszego weekendu wakacji spotkała się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem naszych gości, co dobrze wróży na dalszą część letniej przerwy od nauki. Do końca sierpnia br. w naszym programie przewidziano jeszcze moc atrakcji, dzięki którym, mamy nadzieję, lato dla naszych klientów upłynie, mimo obowiązujących obostrzeń, miło, ciekawie i – co najważniejsze – bezpiecznie.


fot. Marta Przygoda, Monika Szymańska, Tomasz Jankowski