Rola Samorządu w rozwoju komunikacji na przykładzie Sochaczewskiej Kolei Sejmikowej oraz Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej - w 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski oraz 20-lecie Samorządu Województwa Mazowieckiego

Projekt jest realizowany w okresie od września 2017 r. do 31 grudnia 2018 r. i ma na celu zarówno uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 20. rocznicę powstania Województwa Mazowieckiego, jak również przedstawienie rozwoju komunikacji na terenie Mazowsza od czasów II Rzeczpospolitej do współczesności.

 

W jego ramach zostały przeprowadzone następujące działania:

 

1. Konferencja pod tą samą nazwą, która odbyła się w Stacji Muzeum w Warszawie 7 listopada 2017 r., wraz z wydawnictwem pokonferencyjnym.

 

 

 

2. Wystawa pt. „Dzieje Sochaczewskiej Kolei Wąskotorowej 1922-1984” w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie wraz z katalogiem.

 

 

 

3. Reportaż pt. „Stacja Muzeum. Pamięć i przyszłość”.

 

 

 

4. Film dokumentalny pt. "Stacja Niepodległość".

 

 

 

5. Biuletyn muzealny pt. „Zabytkowy tabor w zbiorach Stacji Muzeum w Warszawie”.

 

 

 

6. Debata o kolei pt. "Przeszłość - Teraźniejszość - Przyszłość", która odbyła się 25 września 2018 r. w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

 

 

7. Lekcja muzealna pt. "100 minut żywej historii na 100-lecie Niepodległości" w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

 

Przedsięwzięcie dofinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.


Do pobrania: