Promocja Książki w Stacji Muzeum - 25.04.2019

W czwartek 25 kwietnia 2019 r. o godz. 18:00 w Sali Lustrzanej Stacji Muzeum odbędzie się spotkanie z autorką książki pt. "Czyżewscy, Harbin i Kolej Wschodniochińska" - Dominiką Leszczyńską.

Przed nami pierwsza tego rodzaju publikacja wydana przez Stację Muzeum, inaugurująca cykl "Historie kolejowe". Oparta na faktach, z wieloma nieznanymi dotąd fotografiami, starannie opracowana graficznie.

O Kolei Wschodniochińskiej napisano już wiele, tym razem jednak na wielką historię i dzieje kolejowego miasta Harbin spojrzymy przez pryzmat losów konkretnej rodziny. Będziemy świadkami powstania "miasta Sungari", budowy kolejnych odcinków kolei, zajrzymy do domu wysokiego urzędnika kolejowego, poznamy jego rodzinę, przekroczymy bramy dalekowschodnich miast. Przeżyjemy grozę napaści hunhuzów i powojennej likwidacji polskiej kolonii w Mandżurii. Nie oderwiemy się od tej książki do ostatniej jej strony.

Reportaż Dominiki Leszczyńskiej jest barwną opowieścią o Polakach w Mandżurii, a perypetie tytułowej rodziny Czyżewskich mogłyby z powodzeniem stać się kanwą filmu sensacyjnego.

Razem z autorką książki w spotkaniu będzie uczestniczył Pan Tomasz Sławiński – prawnuk głównego bohatera książki, Albina Czyżewskiego.

Zachęcam wszystkich do obejrzenia tego rodzinnego albumu, pokazującego mało znane dzieje części naszego narodu, w świetnym opracowaniu znakomitej Autorki, ze wspaniale dobranymi ilustracjami, mapami, w doskonałej oprawie graficznej.

Tomasz Sławiński

Uwaga! W czasie spotkania, książka "Czyżewscy, Harbin i Kolej Wschodniochińska" będzie sprzedawana w cenie promocyjnej 49 zł.