06.09.2021

W ostatni piątek 3 września odbyła się III Konferencja Naukowa Bibliotekarzy i Pracowników Bibliotek Muzealnych 📚 Stacja Muzeum była gospodarzem tego wydarzenia. Podczas tej imprezy wręczono statuetkę Mazowieckiego Bibliotekarza Roku za rok 2019 (edycja w roku 2020 nie odbyła się).

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele około 50 bibliotek muzealnych.

Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Organizatorem wydarzenia była Sekcja Bibliotek Muzeów, Galerii i Instytucji Kultury przy ZG SBP, a ze strony Stacji Muzeum Dział Naukowo-Popularyzatorski 👩‍🏫

Konferencja odbyła się pod patronatem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Oddziału Mazowieckiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Patronem medialnym było czasopismo „Bibliotekarz” oraz portal www.sbp.pl.

Partnerem wydarzenia była Fundacja Grupy PKP .

Fot. Marcin Brzomiński

Dział Naukowo-Popularyzatorski