05.01.2023
W 2023 r. obchodzimy 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Mimo iż zakończyło się klęską i represjami miało wielkie znaczenie dla przyszłych pokoleń pragnących wolności, którą dziś możemy się cieszyć.

W związku z tą rocznicą zapraszamy na lekcję muzealną pt. „Rola kolei w Powstaniu Styczniowym 1863”.

Podczas lekcji zwrócimy uwagę na to ważne wydarzenie historyczne oraz na dzielnych i walecznych kolejarzy biorących udział w Powstaniu Styczniowym.

Celem naszego spotkania będzie rozwijanie zainteresowań oraz wiedzy dotyczącej historii Polski.

Lekcja jest przeznaczona dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Czas trwania: 60 min.
Cena: 60 zł od grupy (do 25 dzieci).

Dział Naukowo - Popularyzatorski
tel. +48 22 620 04 80 wew. 106 lub 118