22.05.2020
Serdecznie zapraszamy na pierwszą w tym roku wiosenną wycieczkę wąskotorowym pociągiem z Sochaczewa do Puszczy Kampinoskiej. Z powodu pandemii COVID-19 termin inauguracji tegorocznego sezonu turystycznego został przesunięty na 29 maja.

W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym tegoroczny sezon będzie się różnił od poprzednich. Oto kilka zasad, które pomogą zachować bezpieczeństwo podróżnych i naszych pracowników:

sprzedaż biletów prowadzona jest wyłącznie online na stronie www.ewejsciowki.pl
miejsca w wagonach będzie przydzielała obsługa pociągu (nie ma możliwości wyboru miejsca przy zakupie biletu)
liczba miejsc w pociągu będzie zmniejszona tak, aby zachować bezpieczne odstępy między pasażerami
wnętrze wagonów będzie dezynfekowane przed, w trakcie oraz po odbytym kursie. Cały czas w pociągu będzie dostępny płyn do dezynfekcji rąk.
pasażerowie powinni stosować się do obowiązku zasłaniania ust i nosa

Zmieniony został także program wycieczki. Ze względów bezpieczeństwa zrezygnowaliśmy z organizacji pikniku z ogniskiem i kiełbaskami w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach.

Oto aktualny program:
10:50 - zwiedzanie muzeum z przewodnikiem (tylko skansen)
11:30 - odjazd pociągu do Wilcz Tułowskich na skraju Puszczy Kampinoskiej
12:45 - spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej
14:00 - odjazd pociągu do Sochaczewa
15:15 - powrót pociągu do muzeum

W maju i czerwcu pociąg turystyczny będzie kursował w następujących terminach:

MAJ: 29 maja (piątek), 30 maja (sobota) i 31 maja (niedziela);
CZERWIEC: 6 czerwca (sobota), 7 czerwca (niedziela), 12 czerwca (piątek), 13 czerwca (sobota), 14 czerwca (niedziela), 20 czerwca (sobota), 21 czerwca (niedziela), 26 czerwca (piątek) 27 czerwca (sobota) i 28 czerwca (niedziela).

W tych terminach pociąg będzie prowadziła lokomotywa spalinowa.

Ceny biletów:
● bilet normalny – 29 zł
● bilet ulgowy – 23 zł (sprawdź komu przysługują bilety ulgowe)
● bilet bez miejscówki (dla dzieci do lat 4) – 9 zł
● bilet na przewóz roweru – 11 zł (dodatkowy bilet na rower)

Istnieje możliwość bezpłatnego przewiezienia psa (wymagana jest aktualna książeczka szczepień, kaganiec i smycz).

Sochaczew3