Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
02.12.2022

Nie macie pomysłu na prezent świąteczny dla najbliższych? A może na upominek dla siebie? – Proponujemy Wam dobrą kolejową literaturę faktu wydaną nakładem Stacji Muzeum.


Dziś zachęcamy do sięgnięcia po dwa reportaże Dominiki Leszczyńskiej: „Czyżewscy, Harbin i Kolej Wschodniochińska” oraz „Kolejarze z Wileńszczyzny”, które ukazały się w ramach serii wydawniczej „Historie kolejowe”.


Pięknie ilustrowaną opowieść harbińską, która poświęcona jest dalekowschodnim losom rodziny Albina Czyżewskiego – budowniczego, a następnie urzędnika Kolei Wschodniochińskiej – zakupicie w naszym sklepiku w cenie 55 zł. Natomiast o perypetiach kilkunastu rodzin kresowych i etosie kolejarza przeczytacie w nie mniej ciekawym zbiorze „Kolejarze z Wileńszczyzny” oraz w towarzyszącym mu katalogu wystawy „Portret zbiorowy kolejarza kresowego” (opcjonalnie, w komplecie w cenie 42 zł). Zamówienia możecie też składać drogą mailową lub telefonicznie (kasa@stacjamuzeum.pl, tel. 22 620 04 80 wew. 119).


Dodajmy, że „Kolejarzy z Wileńszczyzny” dostępni są też w punktach sprzedaży na terenie całej Polski oraz na Litwie: Księgarni Elephas w Domu Kultury Polskiej w Wilnie, Muzeum Historycznym w Ełku, Gdańskiej Księgarni Naukowej i księgarniach Muza w Gdańsku, Księgarniach „Hermes” i „Zaborek” w Radzyniu Podlaskim, Książnicy Polskiej Księgarnia Centrum Książki w Olsztynie oraz w Księgarni Feniks w Głogowie.


Uwaga! Każdy, kto zaopatrzy się we wspomniane publikacje w naszej głównej warszawskiej siedzibie przy ul. Towarowej 3, otrzyma bezpłatny egzemplarz ilustrowanego przewodnika „Zabytkowy tabor w zbiorach Stacji Muzeum w Warszawie”. Zapraszamy!


Książki_DL