V. Oferta Specjalna

                        

                                    

 

 

Oferta specjalna: Dzień w świecie wąskich torów - czyli duża dawka edukacji i zabawy.

Świat kolei jest fascynujący. Kiedy połączymy go z edukacyjnymi zabawami i ogniskiem w wyjątkowym miejscu, w otoczeniu zabytkowych lokomotyw i drezyn, jest to scenariusz na niezapomniany dzień. Dzień, w którym dzieci dowiedzą się, jak bezpiecznie zachowywać się przy przejazdach kolejowych i poznają pasjonującą historię kolejnictwa. Bogactwo przyrody Puszczy Kampinoskiej ukazane jest na elementach przyrodniczej ścieżki dydaktycznej, która posłuży dzieciom podczas gry muzealnej.

  

 

                                      

 

Plan spotkania:

 

1.  Zwiedzanie Skansenu Lokomotyw

Skansen Lokomotyw Wąskotorowych jest idealnym miejscem, aby zapoznać dzieci z lokomotywą, prezentującą postęp techniczny.

W trakcie zwiedzania dzieci zobaczą prawdziwe urządzenia kolejowe: rogatki, semafory i znaki drogowe. Dowiedzą się do czego służą, poznają też zasady bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym i peronach. Uczestnicy nauczą się odczytywać znaczenie piktogramów i znaków informacyjnych znajdujących się na dworcach kolejowych.

 

2.   Lekcja w Salonce Jaruzelskiego

Zajęcia w wagonie salonowym mają na celu uświadomienie uczestnikom, że historia kolei jest częścią kultury i myśli technicznej całej ludzkości  oraz efektem pracy wielu pokoleń. Uczestnicy dowiedzą się, który konstruktor pierwszy połączył pojazd z torem oraz, który jako pierwszy uruchomił linię kolejową.

 

3. Zajęcia w sali edukacyjnej

Podczas zajęć w sali edukacyjnej dzieci poznają zawody wykonywane na kolei. Atrybuty maszynisty, dyżurnego ruchu oraz kierownika pociągu uatrakcyjnią zajęcia i pozwolą lepiej zrozumieć uczestnikom sens opowiadanych historii. W tej części spotkania zaplanowane zostały zabawy ruchowe oraz zajęcia plastyczne.

 

4. Ognisko w Skansenie Lokomotyw

Dużą atrakcją dla dzieci będzie ognisko w wyjątkowym otoczeniu zabytkowych lokomotyw. Przy pieczeniu kiełbasek dzieci wysłuchają ciekawych historii i opowieści kolejowych.

 

5. Zabawa w Skansenie Lokomotyw, gra muzealna pn. „Przyroda na wyciągnięcie ręki”

Gra muzealna będzie się odbywała w Skansenie Lokomotyw, gdzie znajduje się przyrodnicza ścieżka dydaktyczna. Celem gry jest zintegrowanie grupy, rozbudzenie ciekawości i wywołanie poczucia satysfakcji z rozwiązywania zagadek.

 

Wskazówki dojazdu:

Muzeum Kolei Wąskotorowej znajduje się zaledwie ok. 300 m ( 5 min.) od stacji kolejowej Sochaczew. Dlatego też proponujemy skorzystać z  wygodnego transportu kolejowego, który zapewniają Koleje Mazowieckie.

 

Lekcja trwa 4 h (10:00 - 14:00) i przeznaczona jest dla przedszkoli i szkół podstawowych.

Cena lekcji muzealnej: 20 zł za uczestnika. Istnieje możliwość wykupienia zestawu ogniskowego za 10 zł od osoby lub przywiezienia własnego prowiantu. Lekcja odbywa się w grupie do 25 osób.

W celu zarezerwowania lekcji proszę o telefon pod numer +48 46 862 59 75 wew. 17, 19 lub 517 229 643, bądź wysłać e-mail na adres centrum@stacjamuzeum.pl