Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
23.06.2020

Na pewno wielu z Was słyszało opowieści swoich rodziców i dziadków o podróży pociągiem w czasach ich młodości. Nie było wtedy szybkich pociągów pendolino, którymi w 3 godziny można dojechać z Warszawy nad morze. Nie było klimatyzowanych wagonów, którymi komfortowo podróżuje się podczas największych upałów. Nie było możliwości zakupu biletu w Internecie.

Zapytajcie jak wyglądała kolej, którą zapamiętali. Czy był to magiczny, buchający parą i dymem świat parowozów? Czy kolejarzy przystrojonych w piękne, gabardynowe mundury? Czy jednostek elektrycznych pomalowanych w klasyczne żółto-niebieskie barwy? Czy kartonikowych biletów z „dziurką”? A może dyżurnych peronowych w czerwonych czapkach z charakterystycznym biało-zielonym lizakiem do odprawiania pociągów?

Podczas tegorocznych warsztatów wakacyjnych postaramy się przybliżyć najmłodszym czasy, kiedy koleją podróżowali ich rodzice i dziadkowie. Do tego celu wykorzystamy nasze muzealne eksponaty, modele lokomotyw, stare bilety i inne rekwizyty przybliżające warunki podróżowania w tamtych czasach.

Dzieci będą miały okazję poznać również znaki kolejowe, na podstawie których omówione zostaną kwestie bezpieczeństwa podczas podróży. Spróbujemy stworzyć wspólnie plan wakacyjnego wyjazdu, który z pewnością niektórym uda się zrealizować.

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym (7-14 lat)
Warsztaty odbywają się od 1 lipca do 31 sierpnia od poniedziałku do piątku. do wyboru jest godz. 10:00 i 12:00
Warsztaty trwają 60 minut
W warsztatach mogą wziąć udział grupy zorganizowane wraz z opiekunami (do 14 osób)
Koszt udziału w warsztatach wynosi 3 zł za uczestnika + koszt biletu wstępu (6 zł dla dzieci i 12 zł dla osób dorosłych; w poniedziałki wstęp do muzeum jest bezpłatny). Opiekunowie grup mają wstęp wolny (maksymalnie 2 opiekunów na grupę 14-osobową).

Rezerwacja i zapisy na warsztaty:
Dział Naukowo-Popularyzatorski
e-mail: edukacja@stacjamuzeum.pl
tel. 22 620 04 80 wew. 106

Przypominamy, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2020r., w muzeum jest obowiązek zasłaniania nosa i ust. Płyn do dezynfekcji rąk znajduje się przy wejściu do muzeum oraz przy kasie biletowej. Prosimy o jego stosowanie.