16.07.2021
15 lipca o godz. 14:00 w Stacji Muzeum nastąpiło uroczyste otwarcie nowej wystawy czasowej pt. "160 lat Petersbursko-Warszawskiej Drogi Żelaznej", zorganizowanej z okazji obchodów jubileuszu tej drugiej w Królestwie Polskim linii kolejowej.

Wystawę otworzyła z-ca dyrektora Stacji Muzeum - Walentyna Rakiel-Czarnecka, w towarzystwie kierownika Działu Ekspozycji i Wystaw Czasowych - Sebastiana Rakowskiego i Michała Fludzińskiego - kuratora wystawy.

Wśród zaproszonych gości była m.in. Pani poseł Bożena Żelazowska, Pani Monika Biernacka - z-ca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Pan Andrzej Walczyk ze Stowarzyszenia Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury „Kolejarz”.

Wystawę można oglądać od 16 lipca w Sali Wystaw Czasowych.

Wystawa powstała dzięki wsparciu m.st. Warszawa oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Fot. Piotr Michalski

Wernisaż wystawy "160 lat Petersbursko-Warszawskiej Drogi Żelaznej"