12.09.2020 - 13.09.2020
W ramach 28. EDYCJI EDD MOJA DROGA zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania z przewodnikiem Stacji Muzeum w dniach 12 i 13 września.

Liczba zwiedzających do 25 osób, zwiedzanie w godzinach 10:00-12:00.

Zgłoszenia na zwiedzanie prosimy kierować na adres maria.romanowska@stacjamuzeum.pl do dnia 09.09.2020 r. oraz w wiadomości prosimy podać: imię+nazwisko+nr telefonu*. Prosimy o dopisek do wiadomości: WARSZAWA.

*Jednocześnie poprzez wysłanie maila wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z art.7 ogólnego rozporządzenia UE o ochronie danych osobowych nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w celach niezbędnych do organizacji zwiedzania z przewodnikiem organizowanego przez Stację Muzeum w dniach 12 i 13 września 2020 r.

Europejskie Dni Dziedzictwa – wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

Dział Ekspozycji i Wystaw Czasowych
tel. +48 22 620 04 80 wew. 121 lub 107