21.07.2020

Rodzinne spotkanie z infrastrukturą kolejową, czyli budujemy kolej!

21 lipca 2019 roku serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 7 do 14 lat na rodzinne zwiedzanie Stacji Muzeum oraz wakacyjne spotkanie z cyklu „Lato na Głównym”.

To wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy nie mają możliwości wziąć udziału w letnich warsztatach w dzień powszedni. Zajęcia poświęcone będą infrastrukturze kolejowej, czyli liniom kolejowym, budynkom, ale też specjalnym urządzeniom, torom, mostom i urządzeniom sygnalizacyjnym potrzebnym do tego, aby pociągi mogły jeździć sprawnie i bezpiecznie. Na bazie eksponatów muzealnych uczestnicy poznają historię kolei, a dzięki wystawie czasowej „Budowa i modernizacja linii kolejowych” autorstwa Huberta Bojarskiego i Michała Fludzińskiego dowiedzą się, że kolej to nie tylko pociąg, dworzec i tory. Przyjrzymy się też z bliska urządzeniom, narzędziom, specjalnym jednostkom taboru i znakom kolejowym. Dowiemy się również, jak ważne jest bezpieczeństwo w procesie budowy i modernizacji kolei.

W części warsztatowej rodzice wraz z dziećmi będą mogli wcielić się w rolę inżynierów kolejowych. Wspólnie będziecie skręcać tory, budować most, a nawet zaprojektować swoją własną linię kolejową.

Dodatkowo tego dnia można będzie obejrzeć wnętrza, aż czterech wagonów: salonowego, artyleryjskiego, pasażerskiego oraz bagażowo – pocztowego.

Czas trwania 90 minut. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 10:00 i 12:00.

Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku (7-14 lat).

Tego dnia bilet wstępu do Muzeum kosztuje tylko 6 zł.

Dział Naukowo- Popularyzatorski