14.06.2021
Z okazji 176. rocznicy otwarcia pierwszego odcinka Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji Stacji Muzeum pt. „Para zbliża odległości”.

Będzie to zwiedzanie tematyczne, poświęcone historii powstania tej pierwszej na ziemiach ówczesnego Królestwa Polskiego linii kolejowej oraz ludziom z nią związanymi.

Po zakończeniu zwiedzania zaprosimy uczestników na dalsze celebrowanie rocznicy, tym razem na warszawskich Powązkach, gdzie o godz. 12:00 przy grobie inż. Stanisława Wysockiego - twórcy i projektanta Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze. Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Grupy PKP i Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei.

Dział Naukowo-Popularyzatorski

„Para zbliża odległości” - zwiedzanie z przewodnikiem