24.07.2022
W niedzielę 24 lipca wspólnie z Gminą Lubaczów oraz Festiwalem Dziedzictwa Kresów zapraszamy na Piknik Kolejowy Stacji Basznia, będącą nowo powstałą Galerią Kolejnictwa w miejscowości Basznia (Gmina Lubaczów/Woj. Podkarpackie).
Na naszym stoisku piknikowym zaprezentujemy:
  • model lokomotywy parowej Ol12 (konstrukcja austriacka z początku XX w.) oraz przybliżenie okoliczności wysadzenia pociągu na linii do Rawy Ruskiej/Hrebennego w 1946 r.
  • nasze wydawnictwa (w tym dedykowana pozycja Kresom Wschodnim pt. „Kolejarze z Wileńszczyzny” – możliwość spotkania z autorką).
  • działalność i ofertę Stacji Muzeum

Dodatkowo będziemy zbieramy materiały dźwiękowe na potrzeby muzealnego Archiwum Historii Mówionej, wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

Stacja Muzeum jest partnerem wydarzenia.

Dział Ekspozycji i Wystaw Czasowych
e-mail: wystawa@stacjamuzeum.pl