Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
28.05.2022

Dworzec Warszawa Zachodnia przechodzi obecnie gruntowną przebudowę. Nie jest to pierwsza przebudowa w jego historii. Jeszcze zanim powstał w miejscu, w którym się obecnie znajduje, jego otoczenie miało bogatą historię. Spacer wokół dworca Warszawa Zachodnia będzie prowadził poprzez miejsca będące tej historii świadectwami. Zobaczymy między innymi osiedla dla kolejarzy z przełomu XIX i XX wieku, używany tylko przez kilkanaście lat (na początku XX wieku) wiadukt kolejowy, będący fragmentem XVIII-wiecznej Osi Stanisławowskiej, odcięty od reszty przez kolej, elementy samego dworca i innej infrastruktury kolejowej z różnych czasów.


UWAGA: Udział w spacerze jest bezpłatny. Każdy uczestnik bierze udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność. Uczestnicy poniżej 18 roku życia mogą wziąć udział w spacerze wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Jako organizatorzy nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki, które mogą przytrafić się podczas spaceru.


Prosimy pamiętać o wygodnym obuwiu. Trasa przewidziana jest na około dwie godziny.


Spacer poprowadzi Hubert Trammer – architekt, nauczyciel, publicysta, uczestnik Okrągłego Stołu Nowego Europejskiego Bauhausu.


Data: 28 maja 2022 r. (sobota)

Godzina rozpoczęcia: 12:00

Miejsce zbiórki:  przed przeszklonym pawilonem  wejściowym do podziemi dworca Warszawa Zachodnia od strony Alej Jerozolimskich


Fot. Wikipedia


Dział Naukowo-Popularyzatorski
tel. +48 22 620 04 80 wew. 106
e-mail: edukacja@stacjamuzeum.pl

Spacer wokół dworca Warszawa Zachodnia