19.02.2020
Razem z Wydawnictwem Księży Młyn zapraszamy 19.02.2020 na spotkanie z Panem Jerzym S. Majewskim autorem książki pt. "Sekrety Warszawy".

Zapraszamy na godzinę 18:00 do Stacji Muzeum. Wstęp bezpłatny!

Książkę polecają: wyborcza.pl Warszawa, Stolica, Kurier Praski, SKM, Południe Głos Warszawiaków, RDC, Kierunkowy 22, Radio Warszawa oraz Stacja Muzeum
Kto zdoła policzyć wszystkie niezwykłe wydarzenia, które miały miejsce w Warszawie w samym tylko XX wieku? Ile tajemnic skrywały reprezentacyjne, eleganckie mury miasta stołecznego przed II wojną światową, a ile podniesione z gruzów kamienice doby PRL? Sekrety Warszawy z pewnością rozjaśnią przynajmniej niektóre z nich.
Nie od dziś wiadomo, że najbardziej rozgwieżdżone niebo rozpościera się nad stolicą Polski. W kawiarni Lourse’a poeta Kazimierz Przerwa-Tetmajer co dzień zamyśla się nad kieliszkiem gorzałki, a w tzw. Café Snob niepodzielnie królują Antoni Słonimski i jego mistrzowski dowcip. Przy odrobinie szczęścia na warszawskich ulicach spotkać można divy przedwojennego kina – Inę Benitę i Polę Negri, poopalać się z pierwszą damą polskiej piosenki – Agnieszką Osiecką, a także postawić kolejkę wiecznemu utracjuszowi – Karolowi Szymanowskiemu. Obowiązkowym punktem na mapie wszystkich smakoszy jest wykwintna restauracja „Rarytas”, lecz jej goście muszą uważać, bo ściany mają tam uszy! Tajniacy kręcą się również w okolicy barokowego pałacu Myślewickich, podsłuchując rozmowy zagranicznych dyplomatów, natomiast w zabytkowym Hotelu Europejskim kształcą się oficerowie polityczno-wychowawczy, potajemnie tęskniąc za przedwojennymi dansingami.
"Ja wiem, żeś ty dzisiaj nie taka", śpiewał Mieczysław Fogg. Dzięki Sekretom Warszawy odkryjemy jednak czar dawnej stolicy, jaką pamiętał pieśniarz, i poznamy niektóre epizody z jej bogatej historii. Rozpocznijmy tę niezwykłą podróż! W końcu, jak przekonywała Irena Santor, jak przygoda, to tylko w Warszawie.

Dział Promocji i Marketingu
e-mail: promocja@stacjamuzeum.pl