25.09.2019
Stowarzyszenie „Ciepło Syberii” wraz ze Stacją Muzeum, organizuje spotkanie dla wielbicieli Dalekiego Wschodu (Rosja).

Będziemy omawiać i pokazywać materiały wideo i zdjęcia, dotyczące południowej Rosji przy granicy z Kazachstanem i Mongolią.

Plan spotkania:
- jakie miasto nazywa się "Wrotami Ałtaju",
- w jaki sposób rozciąga się na mapie Ałtajski Kraj i Republika Góry Ałtaj,
- geneza nazwy „Ałtaj",
- co to za zimna rwąca błękitna rzeka, która tak ciągnie do siebie wszystkich z pozostałej części Rosji,
- co to za najdłuższa droga, która prowadzi do samej Mongolii?
- co to jest „pierewał” (pl: przełęcz), jak ją pokonać samochodem.
- co warto zobaczyć i zwiedzić,
- czemu Ałtaj jest związany z Polonią i Polską.
- jak żyją miejscowi Ałtajczycy i czym się różni Ałtaj od najpopularniejszego kierunku dla podróżnych najgłębszego jeziora świata Bajkał, na Wschodniej Syberii.

Spotkanie odbędzie się 25 września w Stacji Muzeum o godzinie 18:00 i potrwa do 19:30.

Bilet wstępu: 6 zł

* Organizator: Ciepło Syberii, Stacja Muzeum
* Prowadzące: Elena Desyatkova, Tatyana Roslyak.

Dział Naukowo-Popularyzatorski

Ciepło Syberii