Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
12.05.2020

UWAGA! Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD STACJI MUZEUM WYDARZENIE ZOSTAJE ODWOŁANE!

Razem z Wydawnictwem Księży Młyn zapraszamy w dniu 12.05.2020 r. o godzinie 18:00 na spotkanie z autorką książki pt. „Sekrety rosyjskich kolei”, Violettą Wiernicką.

Przed Tobą długa podróż: dalekie trasy, ogromne przestrzenie, liczne wiadukty, stylowe dworce, wagony niczym pałace. O dreszcze przyprawią Cię tajemnicze tunele w moskiewskim metrze i tragiczne losy cara Mikołaja II.
Rosyjską sieć kolejową można porównać do krwiobiegu, dzięki któremu funkcjonuje cały organizm… państwowy. Bo czy ekspansja na Daleki Wschód byłaby możliwa bez Magistrali Transsyberyjskiej i Drogi Wschodniochińskiej? A czy Związek Radziecki odniósłby zwycięstwo w II wojnie światowej bez oddanych kolejarzy?
Wspaniali konstruktorzy, warte zapamiętania spotkania na kolejowych stacjach, jedyna w swoim rodzaju Czerwona Strzała to tylko niektóre z ponad 30 historii, które czekają na odkrycie w książce Violetty Wiernickiej.
Książkę polecają:
Szerokie Tory, Poznaj Świat miesięcznik

Dział Promocji i Marketingu
tel. +48 22 620 04 80 wew. 112
e-mail: promocja@stacjamuzeum.pl