Wystawa pt. „Budowa i modernizacja linii kolejowych”

''Budowa i modernizacja linii kolejowych'' - to tytuł wystawy czasowej, która miała premierę podczas Nocy Muzeów 18.05.2019 r.

W całej Polsce trwają remonty i przebudowy linii kolejowych. Ich celem, jest usprawnienie transportu kolejowego, wygoda pasażerów i szybsza dostawa towarów. Na naszej wystawie chcemy przypomnieć, jak podobne prace wyglądały w przeszłości, jak toczą się dziś a także, jak mogłyby być prowadzone w przyszłości.

Na wystawie będzie można zobaczyć narzędzia, przyrządy i materiały niezbędne do budowy i modernizacji torów. Zobaczyć można też jak zbudowana jest trakcja elektryczna, z jakimi problemami muszą mierzyć się pracownicy zakładów remontowych i przed jakimi wyzwaniami stanąć muszą inżynierowie projektujący kolejowe szlaki.

Wystawa czynna  do 30 września 2019 r.