Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
15.02.2021

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XLII Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży, organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.

W związku z ogólnoświatową sytuacją pandemiczną, problemami z dotarciem do miejsc zabytkowych oraz trudnościami w dostępie do muzeów i galerii, tegoroczna edycja została zatytułowana: „Dlaczego tęsknię za Muzeum?”.

Aby wziąć udział w projekcie należy wykonać jedną lub więcej prac z zakresu sztuk wizualnych związanych tematycznie z wybranym eksponatem lub zespołem eksponatów, oddać nastrój i atmosferę towarzyszącą zwiedzaniu ekspozycji, bądź specyfikę działalności danej instytucji. Uczestnicy mogą także stworzyć prace, w których zawarta zostanie artystyczna odpowiedź dlaczego tęsknią za Muzeum. Co sprawiło, że chcieliby tam wrócić. Można skorzystać z wcześniejszych doświadczeń wizyty w Muzeum – udziału w warsztatach i lekcjach muzealnych, zwiedzania, udziału w wernisażach, itp.

Prace można przysyłać do 7 lipca 2021 r.

Regulamin Metryczka RODO Moja Przygoda w Muzeum

Międzynarodowe spotkania artystyczne