18.06.2020
Od 19 czerwca do 13 lipca br na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie (Skwer Mickiewicza) będzie można oglądać XXIII plenerową wystawę pt. “Najciekawsze miejsca w Polsce 2020” w cyklu POLSKA NAJ, organizowaną przez autora Bogdana Wawrzyńczyka ( BBW EXPO Bogdan Bartłomiej Wawrzyńczyk). Ideą wystawy jest odsłanianie uroków Polski przed samymi Polakami, miejsc i faktów nie zawsze znanych lub zapomnianych.

Na wystawie prezentowane jest są także muzea, wśród nich Stacja Muzeum w Warszawie oraz nasza filia - Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

Idea wystaw 15 lat temu zrodziła się misja pokazywania i odkrywania Polski na nowo w postaci plenerowych wystaw, przypominając o tym jak wiele mamy atrakcji przyrodniczo-geograficznych, kulturowych. Wystawy odsłaniają polskie atrakcje, walory i często nieznane miejsca, zjawiska i osobowości Celem wystaw jest promocja Polski wśród Polaków „Cudze chwalicie swego nie znacie” , a także wśród turystów zagranicznych. Pokazywanie tego, co łączy Polaków niezależnie od ich poglądów - nasza historia, dorobek kulturowy i współczesne osiągnięcia.

Wystawy cieszą się dużym powodzeniem wśród oglądających i zaskakują swoją treścią. Wielokrotnie oglądający zwracają uwagę na fakt odkrycia nowych informacji jak też podkreślają możliwość rodzinnego spędzenia czasu szczególnie w obecnym czasie.

INFORMACJE O AUTORZE: Bogdan Bartłomiej Wawrzyńczyk. Z zawodu pedagog. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Francuskiego Instytutu Zarządzania w Warszawie. Edukator. Promotor Polski. Podróżnik. Humanista. Założył wydawnictwo BW media, a później Pro Polonia. Autor metodologii prezentacji gmin i regionów, publikacji, wydawnictw - w tym: "Leksykon Powiatów Polski", "Leksykon Mazowsza" , audycji radiowych i tv. Rozpoczął pracę od promocji polskiej gospodarki, a następnie zaczął realizować wystawy pokazujące -w/g niego -najpiękniejsze miejsca w Polsce, prezentując poszczególne regiony. W latach 2011 -2020 zrealizował wraz z zespołem 23 wystawy promocyjne, współpracując i prezentując ponad 300 miejscowości i partnerów.

Dział Promocji i Marketingu
tel. +48 22 620 04 80 wew.112