Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij

Od 15 lipca osoby z niepełnosprawnościami mogą kupić bilet wstępu do Stacji Muzeum za symboliczną złotówkę. Z preferencyjnej ceny skorzystają też osoby im towarzyszące. Samorząd Województwa Mazowieckiego rozszerzył tym samym zasięg działania programu „Kultura za złotówkę”, który do tej pory obejmował preferencyjny wstęp dla najmłodszych mieszkańców województwa. Ma on ułatwić osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z oferty mazowieckich instytucji kultury, zwiększając ich udział w życiu społecznym.


Z preferencyjnej ceny biletu (1 zł brutto) mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnościami bez względu na wiek i rodzaj niepełnosprawności – musi być ona jednak potwierdzona legitymacją osoby niepełnosprawnej. Taką samą kwotę za bilet zapłaci jeden pełnoletni opiekun faktycznie towarzyszący tej osobie. Każda z tych osób musi być mieszkańcem województwa mazowieckiego – co musi być potwierdzone złożeniem oświadczenia w instytucji kultury.

 

Informacje dot. programu „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu” dostępne są na stronie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.


Program potrwa do 31 grudnia 2023 r.

Oświadczenie o miejscu zamieszkania w miejscowości na terenie województwa mazowieckiego Klauzula informacyjna Zasady programu „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu” Wykaz instytucji kultury biorących udział w programie „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”

tel. 22 620 04 80 wew. 106
e-mail: edukacja@stacjamuzeum.pl