Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij

W dniu 30 listopada 2021 r. zakończyliśmy realizację zadania „Wydanie drukiem książki (reportażu historycznego) Dominiki Leszczyńskiej pt. Kolejarze z Wileńszczyzny. Ukazanie się publikacji było zwieńczeniem kilkuletnich prac badawczych, kwerend i rozmów ze świadkami, które Autorka odbywała również w trudnym czasie pandemii.


Dopełnienie wydawnictwa planszą pamiątkową zwaną „Portretem zbiorowym kolejarza kresowego” było możliwe dzięki włączeniu się w przedsięwzięcie potomków kolejarzy, którzy odpowiedzieli na nasze apele i nadesłali skany pamiątek rodzinnych. Rezultat zbiórki można oglądać na budynku dawnego dworca Warszawa Główna (obecnie siedziba Stacji Muzeum), w postaci kameralnej wystawy w „Galerii Wagon”, a także na naszej stronie internetowej.


Książkę można kupić w naszym sklepie: na miejscu lub wysyłkowo (po przedpłacie). Cena – 39 zł. Książce towarzyszy katalog „Portret zbiorowy kolejarza kresowego” w cenie 10 zł.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.


Dominika Leszczyńska
tel. +48 22 620 04 80 w. 123
e-mail: dominika.leszczynska@stacjamuzeum.pl
e-mail: historia@stacjamuzeum.pl

"Kolejarze z Wileńszczyzny"